Hakkımızda

 

      PEKSAN 1995 yılında amaç ve ilke birliği edinmiş üç kardeşin girişimci gücü ile , Plastik Enjeksiyon Kalıbı İmalathanesi olarak kurulmuştur ve kurulumundan itibaren pet şişe ve bidon kapağı üretimine devam eden PEKSAN ticari hayatını, 2000 yılından beri kendi binaları olan Yazıbaşı Torbalı üretim tesislerine taşınarak kapak üretimini son teknoloji sistemlerle devam ettirmektedir.

       PEKSAN gün geçtikçe gücüne güç katmaya devam etmektedir. Toplamda 2 fabrikası bulunan PEKSAN son teknoloji makine ekipmanı ve otomasyon sistemi ile gıda,deterjan,cam şişe, teneke, pet şişe Madeni yağ,benzeri ürünlerin ambalajlanmasında kullanılan kaliteli kapakların üretimini gerçekleştirmekte olup, müşterilerinin özel istekleri doğrultusunda kapak tasarımı ve kalıp üretimi de yapmaktadır.

        Rekabetçi ve kaliteli bir anlayışa sahip PEKSAN son teknoloji şişirme makinelerini de bünyesine katarak şişe sektöründe de öncü olmayı hedeflemektedir. PEKSAN yıllar içerisinde piyasa konumunu, gittikçe yükselen bir grafik çizerek ve sektördeki yerini büyüterek geliştirmiştir.